portfolio site templates

Активна молодь - успішна громада

Ми в Асоціації «АССА» виходимо з того, що сучасна загальноосвітня школа має бути місцем народження прогресивних ідей, хабом їх медіації та адвокації, центром стимулювання активності громади, довкола якого будуть об’єднуватись місцеві мешканці, їх діти-школярі та вчителі, тобто осередком соціальної згуртованості.

Проекти, які виконує Асоціація «АССА», націлені на виявлення та підтримку особового потенціалу молодої людини та виховання у неї активної життєвої позиції.

 Проекти в рамках ініціативи Meet and Code


Ініціативи проходили за фінансування корпорації SAP. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ,
який є партнером Глобальної мережі TechSoup.

Навчання через дію

Проект має на меті навчити молодих людей ставати активними учасниками суспільно важливих процесів у своєму оточенні. Через впровадження змін у своїх громадах молодь навчалася проводити кампанії адвокасі, адвокаційні медіа-кампанії, створювати адвокаційні відеоролики та соціальну рекламу засобами мобільної журналістики. 

Медіа-кураторами волонтерських проектів виступили студенти журфаку ХНУ ім. Каразіна. Методом рівний - рівному студенти надали молоді професійні поради щодо розробки стратегій медіа-заходів, написання сценаріїв та створення відео-історій за проектами, а учасники проектів – ділилися з майбутніми журналістами вже набутим досвідом ефективної громадської діяльності, як працювати з громадою і для громади.

Приклади успішних кейсів допоможуть молодіжним активістам регіону створювати власні корисні для громади ініціативи, сприятиме більш широкому та ефективному застосуванню адвокації та надасть молоді інструментарій для вирішення соціальних проблем та впливу на молодіжну політику на місцях.

За результатами проекту видана підсумкова брошура.

В рамках проекту розроблені та запущені 5 адвокаційних та медіа-кампаній щодо висвітлення проблем молоді і громади.

Mobirise

Із забуття – в безсмертя

Лідери шкільного самоврядування Асоціації ДЮГО «ТЕМП» міста Харкова.

Mobirise

Спортивний карантин

Комунальний заклад «Бугаївський ліцей» Ізюмської районної ради Харківської області.

Mobirise

Живі сторінки пам’яті

Група молодіжних активістів Введенської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Mobirise

Куточок безпеки і довіри 

Комунальний заклад «Дергачівський ліцей №2» Дергачівської районної ради Харківської області.

Mobirise

Шкільна телестудія

Комунальний заклад «Краснопавлівський ліцей» Лозівської районної ради Харківської області.


Проект проходив за підтримки Європейського Союзу через International Alert y партнерстві з Thomson Media. 

Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад


Метою проекту є посилення спроможністі активної молоді Харьківського регіону, мобілізація і спрямування цього потенціалу на розвиток та згуртування своїх громад, а також допомога створення молоддю історій успіху та їх популяризація.

В проекті прийняли участь учнівські громади Введенської селищної ради, м. Дергачі Харківського району, м. Первомайського Харківської області, смт. Краснопавляівки Лозівської районної ради Харківської області, с Бугаївкі Ізюмського району Харківської області, а також ЗОШ №101 м. Харкова, яку представили вчителі та учні з числа ВПО, представники ромів Харкова. 

Проект виконаний у партнерств з ХОМГО "Харківський центр волонтерів" та ГО "Адаптаційно-культурний центр" (АКЦентр).

Навчання вчителів, учнів та молодих активистів 

В рамках проекту були проведені серії тренінгів для учнів та вчителів, а також для активної молоді з обраних проектних громад.

Тренінги навчили молодь вибирати проблему, визначати її причини та наслідки та трансформувати їх у мету та завдання проекту. Важливою чатсиною тренінгів були практичні поради: як привернути увагу ЗМІ до проекту, як вийти на впливові кола, створити інформаційні приводи та потрапити в ефір, як організувати стратегічні заходи за участі представників органів влади, створити публічну підтримку своєї кампанії у соціальних мережах та як звітувати громадськості. 

Тренінг з мобільної журналістики (MoJo) навчив молодіжних лідерів використовувати новітні IT-технології та забезпечив їх інструментарієм для грамотного створення візуального контенту, за допомогою якого можна ефективніше впливати на соціальні зміни у своїх громадах.

Заключним заходом проекту був Форум лідерів громад, який став майданчиком, на якому молодь представила свої успішні практики згуртування та мобілізації громад, отримала нові знання та навич-
ки, а під час неформального спілкування обговорили нові ідеї та ініціативи.

Проведення волонтерських соціальних ініціатив

Результатом проекту стали 14 ініціатив, частина з яких були кампаніями адвокасі, які молодь втілила у своїх громадах. 8 найбільш успішних проектів увійшло до альбому, як історії успіху.

Команда проекту «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад» відвідала всі 5 учнівських громад поза межами Харкова, щоб здійснити консультування, провести міні тренінги та оцінити прогрес виконання волонтерських проектів, а також була на постійному зв’язку по телефону та он-лайн.

Mobirise

Проект проходив за підтримки Європейського Союзу через International Alert y партнерстві з Thomson Media.