Активна молодь


Основою розбудови демократичного суспільства є активна життєва позиція кожного його члена. АССА через свої проекти підтримує молодь регіону в її прагненні впливати на процеси, які відбуваються у суспільстві. Всі проекти, які Асоціація «АССА» виконує у сфері роботи з молоддю, навіть з молоддю «групи ризику», націлені на виявлення та підтримку особового потенціалу молодої людини та виховання у неї активної життєвої позиції.


1 серпня 2013 року Асоціація "АССА" почала виконувати проект "Розвиток волонтерства в Харківському регіоні", підтриманий Відділом освіти та культури Посольства США в Україні. Проект направлений на мотивацію молоді до активних дій та популяризацію волонтерства шляхом надання вчителям шкіл методик та інструментарію для заохочення старшокласників до громадської активності задля вирішення соціальних проблем громад.


Проект передбачає наступні заходи:

  • проведення дводенного семінару-тренінгу для вчителів шкіл;
  • організація та функціонування Школи громадянської журналістики;
  • виконання соціальних молодіжних волонтерських ініціатив;
  • проведення моніторингу роботи волонтерських проектів с залученням молоді, яка є слухачами Школи громадянської журналістики;
  • створення медіа-продуктів, які висвітлять заходи та успішні історії проекту, і розміщення їх в місцевих ЗМІ;
  • розробка та друк альбому - посібника для вчителів з викладеними методиками залучення учнів до волонтерської діяльності для громади та успішними молодіжними громадськими ініціативами;
  • проведення Зимової школи з обміну досвідом та досягненнями .


Діяльність по проекту знаходиться тут.Спільно з Малопольським Освітнім Товариством (МТО) з Нового Сончу, Польщі, АССА розробила проект "Активна молодь - майбутнє України", який проводився за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ республіки Польща.


Проект впроваджувався у місті Харкові, Харківському районі Харківської області (м. Мерефа, с. Циркуни, смт. Пісочин, смт. Високий) та місті Золочів, де створювались Центри активної молоді.


Виконавцями цього проекту стала місцева молодь, яка в рамках учбового візиту в Польщу пройшла тренінг в Новому Сончі та відвідала подібний успішно працюючий Центр в м. Світохловиц. Повернувшись додому, молоді люди пройшли серію майстер-класів, які провели фахівці АССА, Харківського міського центру зайнятості та Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» й отримали знання з психологічних аспектів працевлаштування, основ трудового законодавства та маркетингу.


Після цього, в рамках роботи 6 Центрів активної молоді, які були започатковані в рамках проекту, обучені молоді люди стали передавати отримані знання та навички своїм одноліткам.


Завершив проект інтегрований молодіжний Ярмарок вакансій, який пройшов у Харкові. Свої вакансії представили більше 20 харківських підприємств, де молоді люди прямо на місці могли залишити роботодавцю своє резюме.


Впродовж роботи Ярмарку пройшла серія міні-тренінгів для молоді під назвою: "Волонтерство як перший крок на шляху до успішної кар'єри". Польські партнери проекту - президент Малопольського освітнього товариства (МТО) Алісія Дерковська та віце-президент Джулия Будро - прийняли участь у заході. Подія широко висвітлювалася в регіональних ЗМІ.


В рамках проекту був створений веб-сайт, на якому молоді харків'яни могли дізнатися про проектні заходи, отримати корисну інформацію про вищі навчальні заклади й громадські організації міста, програми навчань, знайти корисні для себе лінки.У партнерстві із Центром Каруна (Karuna Center for Peacebuilding, Amherst, MA, USA), впродовж 2004 - 2005 років Асоціація "АССА" провела серію тренінгів по лідерству та розв'язанню конфліктів для лідерів молодіжних громадських організацій та соціальних працівників Харкова.Проект "Інтернет-клуб для дітей вулиці" проходив за підтримки Програми Альянсу Каунтерпарт (АМР США). В цьому проекті з підлітками «групи ризику», які перебувають під впливом вуличного середовища, за полем зору навчальних й виховних структур, працювали волонтери - студенти харківських вищих учбових закладів. Завдяки новітнім технологіям, зокрема комп’ютерним та Інтернет, проект привівав цім підліткам навички позитивного відношення до навколишнього світу та правового регулювання суспільного життя в демократичному суспільстві, громадянську позицію, правову культуру, формував правильне уявлення про життєві й культурні цінності.
Проект "Творча майстерня "Рівний - рівному" був виконаний в партнерстві з Харківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді "Довіра" Управління сім’ї та молоді Харківського міськвиконкому за підтримки Програми Альянсу Каунтерпарт (АМР США). В рамках проекту було створено Творчу майстерню, яка включала волонтерський центр й молодіжний бізнес клуб. Центр "Довіра" надав проекту різні молодіжні аудиторії, які є їх клієнтами, де молоді люди - волонтери змогли принесли багато користі та, з іншого боку, апробували й проявили себе на практиці. Проект заклав основу для самореалізації та творчого росту активної молоді Харкова, їх подальшої участі у політиці, бізнесі, суспільному житті, сприяв розвитку волонтерського руху в регіоні та зниженню негативних явищ в житті суспільства.