Центр соціальної реабілітації


Відповідаючи на виклики часу, наприкінці 90-х років АССА створила Центр соціальної реабілітації для безробітних. Проект працював впродовж 1998-2003 років. Фахівці Центру надавали юридичну та психологічну допомогу клієнтам Центру, проводили чисельні курси з користування комп’ютером та Інтернет, тренінги з менеджменту, ділового спілкування, основ підприємництва та складання бізнес-планів. Сотні мешканців Харкова стали клієнтами Центру.


Особи, які отримали допомогу в Центрі, відчули себе набагато впевненіше та підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці. Багато з них, завдяки отриманим знанням, зуміли працевлаштуватися або започаткувати власний бізнес.


Співробітники АССА постійно підтримували зворотній зв’язок з клієнтами Центру. Моніторинг поточних звернень та аналіз проблем, з якими стикалися ті, хто вже отримав запропоновані послуги, виявив необхідність створення в рамках Центру окремого блоку з надання правової допомоги для даної категорії громадян. Тому АССА відкрила Громадську приймальню.


Громадська приймальня почала працювати спочатку для клієнтів Центру, а потім - для всіх мешканців Харкова, включаючи малозабезпечені верстви населення. В рамках її роботи юрист АССА надавав безкоштовні юридичні консультації та допомагав складати заяви до відповідних інстанцій, друкувались буклети з корисною правовою інформацією та розповсюджувалися мешканцям міста.


Центр підтримувався Консорціумом жіночих організацій СНГ-США (Winrock International), Програмою Альянсу Каунтерпарт (USAID), Національним демократичним інститутом міжнародних відносин (фонд Чарльза Мотта).