online web builder

Бізнес школа

На початку 2000-х велика частина молодих людей і підлітків, які ледве зійшли зі шкільної або інститутської лави, обома руками готові були вхопитися за можливість якимсь чином зрушитися з мертвої точки «стояння за прилавком лотка» й пуститися в таке принадне, хоча й небезпечне, плавання по хвилях власного бізнесу. Звичайно, без елементарних знань в області законів ринку. Для допомоги в вирішенні цієї проблеми Асоціація «АССА» розробила проект "Зіграємо в бізнес?", який з часом переріс в Програму економіко-правової освіти молоді Харкова.

Програма економіко - правової освіти молоді Харкова

Після успішного проведення проекту "Зіграємо в бізнес?" курс з «Практичної економіки» був доповнений тренінгами з менеджменту - лідерства, комунікацій, мистецтва спілкування і розв'язання конфліктів, які були органічно інтегровані до нього. Після цього курс був схвалений «Харківським обласним науково-методичним інститутом безперервної освіти» в якості курсу, який може проводитися для учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл як факультативний.
Впродовж останніх 10 років курс «Практична економіка» працює для різних категорій молоді Харкова та області. Фахівці Асоціації «АССА» проводять його цілком або вибирають та адаптують окремі його розділи як для молоді з девіантною поведінкою, учнів інтернатів, молоді-біженців та шукачів притулку, так й для навчання волонтерів та активної молоді регіону.
Знання та практичні навички, отримані в результаті проходження тренінгу, підвищують самооцінку, сприяють формуванню економічної та правової культури, швидкому особистісному росту, прищеплюють лідерські навички, уміння спілкування й роботи в команді, та компетентного прийняття рішень, значно розширяють можливості молоді та є корисними для їх подальшої профорієнтації.

Курс «Практична економіка»

Курс «Практична економіка» був розроблений як факультатив для старшокласників. В рамках пілотного проекту він був проведений у двох звичайних загальноосвітніх харківських школах.
Курс надавав базові відомості про те, як працює ринкова економіка. Він складався з чотирьох інтерактивних тренінгів:  
             - Маркетинг,
             - Бухгалтерія та фінанси,
             - Реклама та Паблик Релейшинз,
             - Мистецтво продаж.
Кожний з цих тренінгів є ролевою грою, яка моделює реальні ситуації ринкової економіки та надає основну інформацію про те, як й в якому правовому полі вона працює.

Тренінг з бізнес-планування

для тих, хто бажав почати свій власний бізнес. Тренінг проводив слухачів через основні поняття, починаючи зі створення бізнес-ідеї, та відповідав на питання: «Хто може займатися бізнесом?», «Як організувати власний бізнес?», «Як вибрати організаційну форму для свого підприємства?», «Як здійснювати фінансовий менеджмент та яка правова база функціонування підприємства?» та інші питання. Результатом цього тренінгу були розроблені бізнес-плани кожного з учасників. Впродовж тренінгу проводилися консультації юриста та бухгалтера.

Тренінгі з особистого росту

Українська молодь - студенти харківських вищих учбових закладів - в якості волонтерів допомагала дітям у навчанні: виконували з ними домашні завдання з основних дисциплін, проводили свята, приймали нарівні з ними участь у тренінгах та семінарах, які проводила АССА.

Mobirise

Програма економіко-правової освіти молоді Харкова була підтримана Програмою демократичних грантів Посольства США в Україні, Американськими Радами з міжнародної освіти (ACTR/ACCELS), Програмою розширення доступу та навчання в Інтернет (ІАТР).

Асоціація «АССА»

Асоціація "АССА" працює з 1996 року з метою розбудобви громадяньского суспільства в Україні шляхом розробки та втілення проектів та програм з громадянської освіти молоді, сприяння розвитку волонтерства в Харківському регіоні та підвищення рівня участі молоді у суспільних процесах.