Громадянська освіта


На протязі 2004 -2007 років АССА провела низку інноваційних позапартійних проектів, які були спрямовані на громадянську освіту школярів та їх батьків в області виборчого процесу.


Проект “Діти голосують”, який був підтриманий інноваційним фондом програми "Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN) Інстітуту сталих спільнот (ISC), був адресований проблемі низької участі громадян у суспільному житті, а також відсутності ефективної громадянської освіти в українських школах. Він апробував нову модель громадянської освіти в загальноосвітніх українських школах. Проект охоплював біля 7,5 тисяч учнів, 10-12 тисяч їх батьків та біля 100 шкільних вчителів.


В рамках проекту фахівці АССА провели серію тренінгів для вчителів та забезпечили їх розробками рольових ігор, методиками їх проведення та роздатковими матеріалами. Після цього вчителі провели низки тренінгів для учнів в своїх класах. Суттєвим моментом навчальних програм були домашні завдання, до виконання яких учні залучали своїх батьків. Ці програми з громадянської освіти спонукали сім’ю до політичних дискусій, підвищували свідомість та політичну активність дорослих та формували майбутню генерацію свідомих громадян.


В день виборів учні разом із своїми батьками пішли до дитячих окремих виборчих ділянок і "проголосували" за "Президента України". Результати дитячих виборів були висвітлені у місцевих ЗМІ та Інтернеті.


Проекти "Сімейний альбом до виборів" та "Інформаційне коло" мали своєю метою підвищити обізнаність та участь сільських виборців Харківської області шляхом залучення дітей для освіти сімей стосовно громадянських та виборчих питань.


Для досягнення цієї мети АССА провела акцію з назвою “Ми будуємо наше майбутнє” у формі конкурсу дитячих проектів, які стосуються виборчих та громадянських питань, серед старшокласників Харківської області. Для цього АССА розробила серію забавних заходів - проектів, які школяри мали виконати з членами їх сімей, родичами та знайомими, а потім представити на конкурс. Переможці конкурсу в кожному з районів, які прийняли участь у акції, отримали дипломи. Місцеві спонсори проекту - АОЗТ Хладопром, магазин «Знакъ» та видавництво «Ранок» - нагородили переможців, а також всіх, хто прийняв участь, смачними та корисними подарунками.


Крім того, в кожному з районів області, які приймали участь у проектах, пройшли цикли семінарів для виборців, а також працювала "Гаряча лінія".


Проекти були підтриманими Національним демократичним інститутом міжнародних відносин(НДІ).