Центри солідарності


Головною метою міжнародного проекту "Центри солідарності - паспорт для демократії", який проводило Малопольське Освітнє Товариство (Новий Сонч, Польща), є просування та підтримка демократичних змін у трьох країнах - Сербії, Молдові та Україні.


Щоб досягти цього, 24 учасники міжнародного проекту - дванадцять чоловік з різних міст України, шість з Сербії й шість із Молдови - впродовж творчого воркшопу в Новому Сончі дослідили історію й досвід польського громадянського руху "Солідарність" та дізналися про події, які відбувалися між 1980 й 1991 роками в цій країні.


Повернувшись на Батьківщину, молоді люди, які були учасниками проекту, мали провести власні проекти за своєю власною ідеєю та створити у своїх містах Центри Солідарності.


Після того, найактивніші учасники проекту здійснили ще одну подорож до Нового Сончу для того, щоб підвести підсумки роботи створених Центрів. Вони також відвідали столицю Польщі, Варшаву, де їм була організована зустріч з представниками польського уряду.


Від України в проекті взяли участь Луганськ, Одеса, Крим, Рівно, Миколаїв та Харків. Являючись локальним партнером МТО, АССА координувала проектні заходи в Україні, а також створила Центр Солідарності у себе в місті на базі Центру європейської інформації.


В рамках роботи Харківського центру солідарності було оголошено конкурс дитячих плакатів під назвою "Разом до Європи". Вісім харківських шкіл, які мають Євроклуби, та Палац дитячої творчості взяли участь у конкурсі. В якості освітнього та інформаційного компоненту, кожна зі шкіл-учасниць встановила в своїх будівлях стенди, які розповідали про події, пов'язані з рухом Солідарності у Польщі. Впродовж близько 3 тижнів тисячі дітей, їх батьки та вчителі змогли побачити ці стенди та вивчити, як солідарність може призводити до змін в суспільстві.


На церемонію відкриття Харківського центру солідарності було представлено близько п'ятдесяти кращих плакатів. Мешканці міста, діти, батьки, вчителі та представники ЗМІ Харкова були присутні на цьому заході. Переможці конкурсу були нагороджені призами та дипломами. До церемонії нагородження був запрошений Консул Республіки Польщі в Харкові.


Проект був підтриманий Міністерством закордонних справ Республіки Польща.