Практичне право


Мета проекту Dura Lex, Sed Lex - посилити демократизацію, хороше управління й повагу до Закону в Україні, створюючи та здійснюючи специфічну програму, налаштовану до потреб місцевих громад.


В рамках проекту партнери АССА, МТО (Малопольське Освітнє Товариство) з Нового Сончу, Польщі, розробили семінар-тренінг для того, щоб ознайомити українських вчителів з програмою "Практичне право" (Street Law program) та дати їм можливість дізнатися, як ця програма працює в школі "Сплот" в Польщі.


24 вчителя загальноосвітніх шкіл Харкова, Тернополю та Ужгороду, які прийняли участь у тренінгу, отримали навички того, як вчити ненасильницькому вирішенню конфліктів, як обговорювати спірні проблеми й учити толерантності, як співпрацювати, дізнаватися й ділитися знаннями з іншими, як розуміти й поважати закон та чому це важливо в демократичному суспільстві. В рамках тернінгу вчителі створили проект власного учбового плану, яким вони могли б користуватися для позакласної роботи зі своїми учнями, спрямований на їх потреби, очікування та інтереси.


Після навчання в Польщі учасники повернулсь до своїх шкіл та у співпарці зі своїми учнями створили завершальні учбові матеріали, враховуючи місцеву ситуацію, вік учнів та закони України.


Найяскравіші ідеї, кращі сценарії уроків та найбільш цікаві case studies були зібрані та оброблені професійною командою виконавців проекту, а потім видані та розповсюджені серед шкіл, які прийняли участь у проекті.


Асоціація "АССА", як локальний партнер МТО, координувала активності по проекту на території України.


Проект проводився за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ республіки Польща.