Новини

bootstrap themes

Проект: "Ідентифікація даних та критичне мислення: як зробити безпечним інформаційний раціон" 

Метою проекту є шляхом експлікації/поширення знань з медіа безпеки підвищити рівень медіаграмотності та критичного мислення серед лідерів думок та посадовців, як-от молодіжні лідери громад, волонтери різних рухів, громадські діячи, вчителі, працівники юстиції, та посилити антифейковий спротив у інформаційному середовищі, а також забезпечити подальшу мультиплікацію цих знань та навичок в обраних громадах м. Харкова та Харківської області.

  1. Тренінг для працівників Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) «Медіаграмотні підходи у зовнішній роботі держслужбовців із громадськістю та ЗМІ». Учасники опрацьовали навички оцінки якості медійної інформації,  принципи медіа-грамотних підходів у роботі з громадськістю та ідентифікації інформації у соц. мережах. 
  2. Майстер-клас «Інформаційна дієта та критичне мислення сучасного проактивного лідера», учасниками якого стали молодіжні лідери, лідери думок, вчителі, волонтери та активісти різних рухів м. Харкова та 4 громад Харківської області. Слухачи опанували знання з принципів оцінки якості медійної інформації, факт-чекінгу, розпізнавання маніпуляцій, отримали алгоритми формування інформаційної дієти та критичного мислення сучасного проактивного лідера, а також вчились доносити цю інформацію до членів своїх громад, зокрема молоді.
  3. Розроблені, надруковані та передані до громад-учасників 100 комплектів інфографічних матеріалів . Комплект включає: ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ МАНІПУЛЯЦІЙ У ЗМІ , МОВА ВОРОЖНЕЧІ,  10 ПОРАД ДЛЯ  БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ СОЦМЕРЕЖ, МЕДІАГРАМОТНІ ПІДХОДИ В РОБОТІ З ГРОМАДСЬКІСТЮЦі матеріали будуть використовуваться для поширення інформації з медійної грамотності в громадах.

Заходи проводились в рамках проекту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”, який виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США.

Mobirise

#минетолеруємокорупцію
За таким хештегом учнівська молодь, що є учасниками проекту, зробила низку креативних антикорупційних роликів з соціальної реклами та розмістила їх у мережі Tik tok.
На фінальному заході всі учасники проекту отримали сертифікати, що засвідчили їх учать у проекті, а також подарунки від місцевого спонсора.
Проект здійснено за підтримки Посольства королівства Нідерландів в Україні за адмініструванням ЛМГО «Центр культурного менеджменту". 
25.05.2021

Тренінг  «Протидія корупції» 

В рамках проекту #молодь_не_толерує_корупцію  за підтримки Посольства королівства Нідерландів в Україні Асоціація "АССА" провела для молоді тренінг «Протидія корупції».  
Група учнівської молоді дізналась термінологію, обговорила як вони розуміють поняття «законність» та «культура законності», що таке корупція і яку роль вона відігріває у державі, чому потрібно говорити про неї. Досвідчені спікери допомогли групі визначити проблему та сформувати своє відношення до неї.
У другої частині тренінгу молодь дізналась які існують правила успішної соціальної реклами та визначили засоби того, як долучитися до знімального процесу і створити ролик, який буде популярним у середовищі онлайн.

15.05.2021




Mobirise

У місті Харкові МОЛОДЬ НЕ ТОЛЕРУЄ КОРУПЦІЮ.

З такою назвою ХОГО «Асоціація в підтримку громадських ініціатив «АССА»  ініціює роз’яснювальну антикорупційну кампанію в популярній серед молоді мережі Тік Ток.
Творчою групою проеткту є група з 15 старшокласників різних шкіл місьа Харкова, що хочуть дізнатися що таке корупція та з чього складається культура законності у демократичному суспільстві, а також долучитися до медіа творчості та мистецтва, опанувати принцип створення відеороликів та ролекив соціальної реклами.

Проект проходить за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Асоціація «АССА» долучилася до Європейського тижня кодування – ініціативи, що має назву Meet and Code і проводиться з 10 по 25 жовтня 2020 року за фінансування корпорації SAP. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

Протягом цього часу шкільні команди з міста Харкова та кількох сіл і малих міст Харківської області разом із менторами з ІТ сфери працювали над пошуком рішень та розробкою ідей проєктів для покращення життя у своїх громадах .

1

IT на службі у громади 

Учасники об’єдналися в команди та під керівництвом тренера створили власні web-сайти, що інформують громади та просувають ініціативи, які вони втілюють.

2

Активна молодь вчить мультимедіа

Молодь дізналась, як конструювати мультимедійні об’єкти та інтегрувати їх до сайтів, котрі вони створюють для просування своїх ініціатив у громадах

3

Діти програмують для просування суспільно важливих ідей

Діти  опанували основи програмування у середовищі Scratch та створили програмні модулі, що інформують громади та візуалізують проблеми, які вони вважають важливими.



Підсумкова прес-конференція по проекту "Навчання через дію"

Проведення підсумкової прес-конференції стало логічним завершенням проєкту "Начання через дію".
Студенти журналісти підготували матеріали - прес-анонс і прес-реліз, которі розіслали до всіх медіа, які знаходяться на територіях проводження проекту.
В рамках заходу було проведено представлення команд з короткою розповіддю кожної про свою ініціативу, відповіді на питання, які підготували студенти – журналісти, відгуки учасників та медіа-кураторів та їх вражень стосовно проекту.

18 липня 2020 р.




Mobirise

Проект "Навчання через дію" об'єднал 5 молодіжних команд з м. Харкова та Харківської області, які запчаткували та виконували адвокаційн ініцітиви у своїх громадах.

Молодіжний форум 

Форум став майданчиком, на якому молодь отримала можливість представити успішні практики згуртування та мобілізації громад загалу, отримати нові знання та навички, а під час неформального спілкування поділитися думками та обговорити нові ідеї та ініціативи.
Виступ волонтерського соціального театру «Дорогою добра» Харківського центру волонтерів представив учителям і молоді-лідерам методику «народного театру», яка, за своїм визначенням, створює платформу для порозуміння між сторонами. 


22 листопада 2019 р. 

Mobirise

Під час Форуму відбувся публічний показ відеозвітів, створених за технологією MoJo, які були зроблені по результатам моніторингових візитів кураторів проекту до груп учасників проекту. Також був представлений короткий фільм, що розповідає про один з волонтерських проектів - «Із забуття - в безсмертя», створений українськими журналістами під час навчання на тренінгу Thomson Media у Харкові.
У фіналі заходу всі учасники отримали сертифікати про участь у проекті, а також ілюстровані альбоми, видані в рамках проекту.

В рамках проекту учасники провели власні волонтерські соціальні ініціативи, які представили на Форумі. 

  1. Із забуття - в безсмертя. Проект виконали діти-лідери ЗОШ №74, 145 та 61 м. Харкова. Ідеєю проекту було розповсюдити знання про трагічну долю української інтелігенції 20-30-х років, яких поселили в так званому будинку «Слово» на вул. Культури, 9, а потом розстріляли у сталінських таборах, а також провести кампанію з увічнення пам'яті про ці події, які пізніше були названі «Розстріляним відродженням».
  2. Дитячий день села.  З метою згуртування громади, ініціативная група учнів двох шкіл Введенської селищної ради Чугуївського району Харківської області започаткувала нову ініціативу – святкування дитячого Дня села. Волонтери домоглися налагодження зв’язків між дорослими та молоддю, працюючи в команді, розписали план свята та які саме ресурси потрібні. Волонтери вважають, що саме такі ініціативи згуртовують і є запобіжниками конфліктів у громаді.  
  3. Проект закону «Про створення органів учнівського самоврядування».  Дослідивши діяльність учнівського самоврядування та проаналізував існуючу нормативно - правову базу, студентка ХНЮУ та член Асоціації ДЮГО «ТЕМП» Анна Гукова дійшла до висновку, що українська нормативно-правова база не містить розкриття поняття «учнівське самоврядування» та окремих статей щодо діяльності саме цього шкільного органу. Тому метою ініціативи стала розробка проекту закону «Про створення органів учнівського самоврядування» на основі аналізу діяльності дитячого та молодіжного руху в Україні, та лобіювання його на розгляд до Верховної Ради.
  4. В чистоті жити - довкола не смітити. Ініціативна група учнів 9-10 класів КЗ «Бугаївський ліцей Ізюмської районної ради Харківської області» вирішила боротися із забрудненням території села. Для цього група провела кампанію адвокасі, основною метою якої було пролобіювати встановлення сміттєзбірників з роздільним сортуванням сміття у центрі села, а також привернути увагу мешканців та органів місцевого самоврядування до стану навколишнього середовища.
  5. Медіаграмотність - в громаду! Для підвищення рівня медіаосвіти, формування критичного мислення та свідомого сприйняття медіаматеріалів в учнівської молоді та дорослих мешканців громади група учнів 7-9 класів КЗ «Краснопавлівський ліцей» Лозівської районної ради Харківської області створили власну кіностудію. Студійці із задоволенням беруть участь у діловій грі: розподілили ролі операторів, репортерів, режисерів, монтажерів; планують роботу студії, добирають новинний матеріал, забезпечують вчасну подачу новин для ліцею. У перспективі завданнями телестудії є висвітлення життя не лише школи, а й селища. Волонтери вважають, що здатні об’єднати громаду, згуртувати та мобілізувати її членів навколо вирішення соціально значущих питань.
  6. Переселенець - це тимчасово чи назавжди? Команда проекту, що скадалась з учнів та випускників ХЗОШ №101, які є переселенцями, та їх батьки, а також група активних учнів середньої та старшої ланки, вирішила привернути увагу загалу до проблем переселенців у Харкові, а також розробити рекомендації щодо покращення життя ВПО і представити їх органам державної влади. Група також провела акцію, в которій розповіла громаді району про те, як живуть діти у «сірій зоні». Для цього волонтери виготовили фотоколаж «Діти на лінії розмежування. Сіра зона» і представили його учням і батькам своєї школи. Також ініціювали написання роздумів «Чим ми можемо допомогти дітям з тієї сторони».
  7. Мій вибір - здоров’я! Розповсюдження наркоманії у молодіжному середовищі дійсно є великою загрозою для здоров`я дітей та молоді — майбутнього нашої країни. Тому ініціативна група ХОМГО «Харківський центр волонтерів» спільно з соціальними партнерами, БФ «Крок в нове життя», ГО «Матери проти наркотиків» та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова, розробили та провели низку акцій, орієнтованих на пропаганду здорового способу життя серед молоді міста.
  8. Веселі перерви без гаджетів. Помітивши, що учні початкової школи все більше часу на перервах проводять, сидячи з телефонами, а не спілкуючись з однолітками, команда проекту, які є учнями 9 класу КЗ «Дергачівський ліцей №2» Дергачівської районної ради Харківської області, вирішила протидіяти залежності молодших школярів від гаджетів. Для цього ініціативна група згуртувала однодумців та створила команду з небайдужих старшокласниць. Волонтерки приходять до малюків на перервах і допомагають їм проводити цей час весело, цікаво і пізнавально. Результатом такої діяльності є більш жваве та активне спілкування малюків з однолітками та учнями старших класів. Діти пізнають багато нового і вчаться проводити час і отримувати задоволення від життя не лише з гаджетами. А що стосується старших школярів, вони вчаться перетворювати ідею на проект, мобілізувати та гуртувати активну учнівську молодь, набувають лідерських навичок та отримують досвід роботи в команді.

Ці та ініші молодіжні ініціативи увійшли до альбому  "Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад".



Тренінг з MoJo (мобільної журналістики)

За наполегливим проханням молоді-учасників проекту був проведений позаплановий тренінг з мобільної журналістики за технологією Tomson Media.

Мета заходу – навчити молодіжних лідерів громад, які є учасниками проекту «Згуртованість громад зусиллями молоді-лідерів громад», не лише розробляти та адвокатувати проекти із соціальної згуртованості та розбудови миру, а ще й уміти їх грамотно зафільмувати та створити цікаві відеоповідомлення для соцмереж, та забезпечити їх інструментарієм, за допомогою якого молодь зможе ефективніше впливати на соціальні зміни у своїх громадах.

Більшість учасників наприкінці тренінгу показали готові ролики, створені вродовж тренінгу.   

26 жовтня 2019 р.




Mobirise
Mobirise

Тренінг для молоді - лідерів (2 модулі)

Молоді лідери громад вчилися, як згуртувати громаду навколо вирішення соціально значущих проблем, та дізнавалися, чому це так важливо. Тренери розповіли, як мобілізувати громаду та залучити її до прийняття рішень, що означає поняття «партисипація» та, зокрема, політична й громадянська партисипація, і які функції вона виконує та які існують методи, щоб згуртувати громаду навколо вирішення конкретної проблеми; вчилися ідентифікації потреби громади, складати таблицю аналізу зацікавлених сторін; дізнавались як комунікувати зі стейкхолдерами, який існує медіа-інструментарій для виходу «назовні» та як створити медійний план просування проекту. Форматом проведення заходу була комбінація тренінгу і технологій «світового кафе» та «відкритого простору» .

Упродовж другого модулю тренінгу учасники представили ініціативи, які вони розробили вдома та збираються або вже почали втілювати у своїх громадах, обговорили які ресурси вже є, а які потрібно додатково залучити для досягнення результату, з’ясували, які існують джерела та інструменти для залучення ресурсів, а також дізналися про принципи конфліктно-чутливого підходу до вирішення проблеми. А після цього підішли до вивчення поняття «адвокаси»: хто є мішенню та стейкхолдерами, якими є методи успішно проведеної кампанії, як оцінити результати та за якими факторами їх можна виміряти; отримали поради щодо підготовки та проведення адвокаційної кампанії, а також дізналися що таке адвокаційна журналістика, якими є основні формати взаємодії з медіа та як залучити ЗМІ на свій бік. 

27 серпня 2019 р. (1 модуль)
21 вересня2019р. (2 модуль)

Mobirise
Асоціація «АССА»

Асоціація "АССА" працює з 1996 року з метою розбудобви громадяньского суспільства в Україні шляхом розробки та втілення проектів та програм з громадянської освіти молоді, сприяння розвитку волонтерства та підвищення рівня участі молоді у суспільних процесах.

© Copyright 2019 Mobirise - All Rights Reserved